Veronika Strnadlová #23 | Péče o ženy jako cesta k profesní naplněnosti i vlastnímu uvědomění
Jaké je to pro ženu pracovat dlouhá léta v hutnickém průmyslu a strojírenství, tedy stále de facto mužském světě? Proč se ženy v takovémto prostředí snaží „měnit na muže“, místo aby využily svoji ženskou energii, která je sice možná jemnější, ale určitě stejně silná? Co je pro ženu, která hledá vlastní uvědomění, tím přelomovým momentem a zásadním impulsem k životní změně? Jak vlastní uvědomění spojené s ženskou energií transformovat do životního srdcového projektu Weronis? Hostem dnešního podcastu Ryba smrdí od hlavy je Veronika Strnadlová.
O projektu Weronis
Náš dnešní host přináší mimořádně zajímavý a silný příběh. Veronika Strnadlová je majitelka a zakladatelka projektu Weronis, jehož hlavním posláním je péče o ženy. Sama Veronika o projektu říká, že vznikl proto, aby ženám ukázal, že nejdůležitější věcí na světě je to, aby byly v životě šťastné, ať už to znamená cokoli. Jabloň a jablko, symboly Weronis, jsou nositeli myšlenky, že ženy, ať už se nalézají v jakékoli životní situaci, nejsou na světě samy a mohou se vzájemně podpořit. Tyto znaky nese mnoho produktů Weronis, od zástěr na vaření, přes trička, mikiny a doplňky ženské módy, až po dárky s příběhem určené pro muže, kteří chtějí obdarovat své partnerky. Projekt Weronis tak v sobě snoubí obchodní značku s komunitou pro ženy, která je postavená na respektu, sdílení se a vzájemné podpoře. K realizaci této myšlenky však vedla dlouhá a strastiplná cesta.
Cesta k vlastnímu uvědomění
Veronika Strnadlová si už za život vyzkoušela mnoho různých profesí. Pracovala v hutnickém průmyslu a strojírenství, s manželem založila a vedla rodinnou firmu vyrábějící nábytek, poté se vrhla do víru finančního poradenství. Pocity vnitřní nespokojenosti a zejména zdravotní problémy ji však donutily přehodnotit svůj dosavadní život a odhodlat se k zásadní změně. K tomuto procesu sebeuvědomění výrazně přispělo i studium na Univerzitě aplikovaného managementu. Studijní poznatky a zkušenosti Veronika úspěšně transformovala nejen do svého srdcového projektu, ale i osobního života a rodinných vztahů. Dnes se cítí být spokojenější než kdykoli dříve.
V jaké chvíli by se měla žena zamyslet nad tím, zda je v životě opravdu šťastná? Mohou ženy se svojí přirozeností a jemností opravdu uspět i ve tvrdém firemním světě? Jak dospět k sebeuvědomění a pocitu vnitřní spokojenosti? Rozhovor s Veronikou Strnadlovou přináší bezpochyby hluboké poselství, dotýkající se otázek po smyslu lidského života, štěstí a osobní i profesní naplněnosti.
Časová osa:
0:19 – Přivítání a představení hosta.
0:25 – Veronika Strnadlová o svém projektu Weronis.
2:01 – Profesní cesta Veroniky Strnadlové od těžkého průmyslu k projektu Veronis.
5:53 – Uvědomění spojené s ženskou energií, šířené skrze komunitu Weronis.
7:25 – V jakou chvíli by se měla začít žena zamýšlet nad tím, zda je ve svém životě opravdu šťastná?
8:54 – Význam studia na UAM pro ženské uvědomění – specifika zdejšího studia.
13:03 – Jak transformovat studijní poznání do vlastního životního projektu.
13:59 – Aktivity Weronis a plány do budoucna.
18:20 – Co byl přelomový moment a klíčový impulz k profesní i životní změně?
20:47 – Vnitřní vztahy v komunitě Weronis.
21:50 – Přání Petra Pachera spojené s myšlenkou na sepsání knihy mapující životní příběh hosta.
23:06 – Závěrečné poselství.
24:44 – Douška Petra Pachera o životním příběhu hosta.
Zajímá vás více z oblasti managementu? Podívejte se na naše další podcasty Ryba smrdí od hlavy v rubrice management.

Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.