Jiří Halousek #32 | Jak useknout firmě hlavu aneb čtyři koncepty pro zdravé fungování organizace
Jiří Halousek, podnikatel a majitel firmy IReSoft, přednesl v rámci konference Ryba smrdí od hlavy přednášku o tom, co dělat, pokud zjistíte, že se stáváte pro svoji firmu přítěží, tedy onou hlavou ryby, která zapáchá. Takovou hlavou firmy byl kdysi i Jiří Halousek. Před pěti lety však našel odvahu vykročit z vlastního stínu. Posluchačům představí 4 koncepty, které si ve firmě IReSoft od té doby úspěšně vyzkoušeli a jež se ukázaly být klíčem k vybudování prosperující organizace se spokojenými zaměstnanci.
Může ryba fungovat bez hlavy? Co dělat ve chvíli, kdy si uvědomíte, že jste pro svoji firmu de facto přítěží? Lze přistupovat i k podnikání jako ke hře? Jak se inspirovat ke změně a naplnit vzdělání v praxi? Může fungovat myšlenka jako experiment? Jak decentralizovat firmu, vytvořit fungující kruhy a zažehnout v lidech ohýnek, který bude hořet pro společnou věc?
Velmi inspirující přednášku o tom, jak useknout firmě hlavu, i když jsem onou hlavou já sám, si poslechněte v našem úvodním videopodcastu.
Časová osa:
0:07 Úvod, přivítání hosta a představení tématu přednášky.
0:29 Jiří Halousek a jeho životní příběh o tom, jak se stal své vlastní firmě přítěží.
2:06 Vstup kouče Aleše Vrány do života Jiřího Halouska.
4:17 Jak to udělat, aby firma fungovala i bez hlavy?
5:32 Představení 4 konceptů, které si ve firmě IReSoft vyzkoušeli a které mohou i ostatní inspirovat.
5:49 První koncept: štěstí v práci.
9:41 Druhý koncept: kruhy
14:42 Třetí koncept: změny.
18:38 Čtvrtý koncept: firemní kultura.
21:12 Může ryba fungovat bez hlavy?
23:17 Závěrečné poselství.
Zajímá vás více z oblasti managementu? Podívejte se na naše další podcasty Ryba smrdí od hlavy v rubrice management.

Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.