Zdeněk Ševčík #38 | O marketingu, úspěšném budování organizace, hledání osobní i firemní identity a investicích do vzdělání
Čím začíná a končí marketing? Co je tím nejdůležitějším prvkem byznysu ve firmě? Jak pracovat se zákazníkem? Proč i velcí hráči na trhu mají často problém s marketingovou strategií? Jakou hodnotu má investice do vzdělání? Dnešním hostem podcastu Ryba smrdí od hlavy je Zdeněk Ševčík z firmy Key advantage s.r.o.
Cesta k prosperující firmě
Marketingový stratég, obchodník, vyjednavač, představitel vlastní úspěšně se rozvíjející organizace, student magisterského programu na Univerzitě aplikovaného managementu i lektor vznikající katedry marketingu a PR na essential college. To vše je v kostce Zdeněk Ševčík. Jak sám říká, k marketingu ho vlastně přivedla náhoda, respektive poslech oblíbené rozhlasové stanice při cestě autem. V Rádiu Krokodýl, kde nastoupil na pozici produkčního hudebního mistra, získal první zkušenost se světem reklamy, marketingu a celým obchodním procesem, který ho začal velmi zajímat. Po čase si založil první menší marketingovou agenturu. I když toto podnikání nedopadlo úspěšně, představovalo onu neocenitelnou životní zkušenost, která člověka posouvá dál. Poté začal dělat obchodníka pro Centrum.cz. V době prudce se rozvíjejícího internetu se ocitl ve správný čas na správném místě. Postupně se vypracoval do role TOP obchodníka pro VIP klientelu a odtud pak byl jen krůček k další vlastní podnikatelské aktivitě, která už byla tentokrát úspěšná. Důkazem je to, že jeho firma Key advantage prosperuje a úspěšně se rozvíjí už třináctým rokem. Zdeněk Ševčík postupně dospěl k poznání, že klíčovým prvkem celého byznysu jsou lidé ve firmě. Nejdůležitější není zákazník, ale zaměstnanec. Neboť nadšený zaměstnanec = nadšený zákazník.
Jak má z hlediska marketingové strategie přemýšlet TOP manažer i malý živnostník? Jakým způsobem předávat ve firmě hodnoty a vytvářet stále nové výzvy? Jak nabídnout zákazníkovi spolu s produktem i příběh celé firmy? Proč je největší hodnotou života vzdělání? Rozhovor se Zdeňkem Ševčíkem, který si poslechněte v našem úvodním podcastu, je plný podnětných myšlenek i užitečných praktických rad pro všechny, kteří se v životě i podnikání chtějí neustále rozvíjet a posouvat dopředu.
Časová osa:
0:08 Přivítání a uvedení hosta.
0:19 Zdeněk Ševčík o sobě a své profesní historii.
0:55 Kde se vzala touha dělat marketing? Začátky v Rádiu Krokodýl.
3:24 První podnikání a práce obchodníka pro Centrum.cz.
7:57 Role VIP obchodníka v Centrum.cz.
11:35 Vytvoření nové vlastní podnikatelské aktivity – firma Key advantage.
12:49 Co je zapotřebí vědět o marketingu pro úspěšné fungování firmy?
17:21 Jak má marketingově přemýšlet živnostník?
21:17 Jak získávat nadšené zákazníky? Strategie firmy Key advantage.
25:40 Co dál s firmou Key advantage?
29:04 Jak nabídnout zákazníkům spolu s produktem i příběh firmy?
33:19 Hodnocení vzdělávacího systému v rámci ČR i celé střední Evropy.
38:41 O přístupu lidí ke vzdělání a potřebě individualizace výuky.
41:51 O individuálním a kompetentním přístupu k zákazníkovi.
44:50 Závěrečné poselství Zdeňka Ševčíka.
48:33 Závěrečná douška Petra Pachera.
Zajímá vás více z oblasti managementu? Podívejte se na naše další podcasty Ryba smrdí od hlavy v rubrice management.

Studoval jsem všeobecné lékařství, které mě následně přivedlo ke studiu psychologie, práva a managementu. Výkonnostní psychologii používám mnohem raději než klinické přístupy. Kompiloval jsem řadu psychodiagnostických metod, kterými prošlo několik stovek tisíc osob. Se svým týmem se věnuji zejména aplikaci psychologie a zdravého selského rozumu v organizacích tak, aby se jejich představitelé naučili z kompetencí vše, co potřebují pro naplnění jejich profesní i osobní cesty. Smysl života vidím ve „vzdělávání lidí pomocí výcviku, kterým si zafixují nové znalosti a dovednosti tak, aby je používaly v praxi a přinášely jim žádoucí výsledky“.