• No products in the cart.
View Cart
Subtotal: 0,00
24:09

Tomáš Vala ze Sika – Mým cílem je naplnit náš slogan „Inspirujeme vším, co děláme“

Síla rodinné firmy

Rodinná firma může být sen, ale i noční můra mezigeneračních podnikatelů. Žádný svazek není silnější, než ten pokrevní a nic nedokáže rodinu rozeštvat lépe než tvrdý svět podnikání. Platí snad, že úspěšná rodinná firma musí zůstat malá, aby dokázala uchovat své rodinné hodnoty? Tak přesně tento předsudek dokázala dokonale vyvrátit firma SIKO v čele s jejím generálním ředitelem Tomášem Valou a jeho maminkou, paní Jaroslavou Valovou, která stojí za samotným vznikem firmy, která je dnes největší specializovanou sítí prodejen vybavení pro koupelny a kuchyně.

Podnikatelské geny

Dá se říci, že někdo má podnikání přímo v krvi. To je ale jen první jiskra, která může, ale také nemusí zažehnout plamen úspěchu. Smysl pro podnikavost může mít spousta lidí, ale ne každému se podaří uspět. V případě rodiny Valů stojí za úspěchem SIKA hlavně jejich tvrdá práce a postupný růst a rozšiřování firmy. Podpora rodiny byla nutná.

Z obýváku až na vrchol

Když se v roce 1991 paní Jaroslava Valová rozhodla podnikat, mnoho lidí jí od toho odrazovalo. Kde vzít kapitál, kontakty, lidi, atd. Ničím a nikým se však nenechala odradit a dnes jí mohou její silnou vůli a odhodlání mnozí jen závidět. Začátky byly ale tvrdé. Prvním sídlem firmy SIKO se stal jejich rodinný obývák, kam přicházeli na obchodní jednání dodavatelé, odběratelé, řešilo se zde účetnictví a celkový provoz mladé firmy. Práci neunikly ani tři děti manželů Valových, včetně mladého Tomáše Valy, který již během studia na gymnáziu začal pro svou rodinnou firmu prodávat, fakturovat, jednat s odběrateli a pracovat ve skladu. Díky tomu všemu získal již v mladém věku neocenitelné zkušenosti, ze kterých čerpá dodnes.

Může firma fungovat jako rodina?

Trendem dnešní doby je to, že se mnoho firem snaží vzbuzovat a vytvářet rodinnou atmosféru, ale to trvá jen do doby, než nastane krize. V některých případech by se dalo i říct, že firma „nezná bratra“ a umělá rodinná pouta jsou rázem zpřetrhána. Čím větší firma, tím náročnější je udržovat a předávat hodnoty firmy, ale Tomáš Vala neúnavně pokračuje ve vizi své maminky a aktivně pracuje na tom, aby rodinné hodnoty zachoval i v tak velké firmě, jakou se SIKO během let a tvrdé práce stalo.

Na lidech záleží

Podle čeho vybíráte své zaměstnance a lidi do týmu? Mají pro vás větší význam jeho schopnosti nebo charakter? Přijali byste do týmu člověka, který je mistr svého oboru, ale svým charakterem a hodnotami do skupiny nezapadá? V tomto má Tomáš Vala jasno. Charakter je na prvním místě.

„Pokud má někdo ten charakter, který v té firmě potřebujeme, tak není problém se tu odbornost doučit.“

Během let své existence dokázala firma SIKO vybudovat opravdu silné firemní hodnoty a díky otevřenosti a informovanosti, která je klíčová pro jejich šíření, se tato hodnoty drží i ve firmě o 1000 zaměstnancích.

SIKO se zkrátka snaží na všech frontách naplňovat svůj slogan: „Inspirujeme vším, co děláme“.

Stopáž

  • 00:20 Úvodní představení
  • 02:00 Počátek firmy SIKO
  • 04:10 Zásady řízení firmy
  • 08:30 Může být atmosféra firmy rodinná?
  • 15:25 Digitální transformace
  • 20:00 Angažovanost zaměstnanců
  • 21:50 Nové projekty SIKO
  • 23:50 Poselství na závěr
Scroll to top

Přidejte se k nám

Ať vám nic neuplave

Podcasty do capsy

Děkujeme za přízeň. Úspěšně jsme vás zapsali.

Přidejte se k nám

Ať vám nic neuplave

Podcasty do capsy

Zadejte email